Osmanlıca Kaf Klavye

Yeni Versiyon 2.52 Sürümü ile Gelen Yeni Özellikler;

-Kısayol Tuşları Eklendi(Kopyala vb.) -Silme ile olan sorunlar Giderildi -Kullanım Açısından Kolaylık Olması İçin Üst ve Alt Tuş Bağlantıları Eklendi. -Eksik Olan Harfler Eklendi.

Kullanım Hakkında Bilgi;

Normal Kullandığınız Klavye İle Bağlantılı Olup Hem Normal Klavye'den Hemde Fare İle Kolayca Kullanabilirsiniz. Klavye İle Bağlantılı Harflerin Klavye'den Hangi Harf İle Bağlantılı Olduğu Sol Üstte Yazmaktadır. Örnek:Klavye'den 'Q' harfine basıldığı taktirde Ekrana Kâf Harfini Girmektedir. 'S' Harfinin Osmanlıca'da 3 Farklı Harfe Karşılık Geldiği İçin 'S' Tuşuna 3 Tane Harfi Tanımladık. Bunlar Sad,Sin,Se harfleridir.Bunların Kullanımı Şekli Örnek:Normal 'S' Harfine Basıldığında Sad Harfini Ekrana Girmektedir. Shift+S 'ye basıldığında İse Sad harfini girmekterdir. AtrGr+S 'ye basıldığında ise Se harfini girmektedir.Yazdığınız Cümleleri Veya Metinleri Başka Bir Ortama Kolaylıkla Aktarabilir Ve Çıktı Olarak alabilirsiniz.

Bilgi-Yardım kısmından ise Klavye'nin özelliklerini öğrenebilir.Güncelleme butonundan yeni sürümmü kontrol edip yükleyebilirsiniz.Klavye Hakkında yardım olarak sitemizin iletişim panelinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Uyarı Program sadece Windows İşletim sistemlerinde Ve Exe Uzantısı Çalıştıran Sistemlerde Çalışmaktadır.Alttaki Linkke tıklayarak indirip rar'dan çıkardıktan sonra Bilgisayarınıza Kurduktan Sonra Çalıştırabilirsiniz.


İndirmek İçin Tıklayınız

Sosyal Medya

İletişim

osmanlicadersler@gmail.com

iletisim@osmanlicadersler.net

© 2019 - Sonsuzkod Her Hakkı Gizli ve Saklıdır.Kesinlikle İzinsiz Paylaşım Yapılması Yasaktır.

Skip Navigation Links